Усилията на Фил Фодън са достатъчни, тъй като Манчестър Сити намали изоставането си от Ливърпул с победа на Борнемут
Breaking News | 2024-02-24 | 22:32:35

16-ият гол на Фил Фодън за сезона помогна на Манчестър Сити да намали разликата от лидера във Висшата лига Ливърпул до една точка с неубедителната победа с 1-0 срещу Борнемут .

Отборът на Пеп Гуардиола трябваше да се пребори с местни фойерверки, неправилен удар на Ерлинг Хааланд и нападение на домакините през второто полувреме, преди да напуснат южното крайбрежие с 15-а победа от последните си 17 мача.

>

Този последен триумф беше благодарение на влизането на Фодън в 24-ата минута, но Черешите бяха тези, които направиха по-голямата част от бягането след това и нямаха късмет да загубят, като Маркъс Таверние пропиля два добри шанса.

Въпреки това, тази победа за шампионите ги държи твърдо в търсенето на нова титла преди страхотния месец март със сблъсъци в лигата с Манчестър Юнайтед , Ливърпул и Арсенал.

Сити надмина Брентфорд във вторник вечерта благодарение на гол на Хааланд, но стрелковите му обувки го изоставиха след девет минути на Vitality Stadium.

Изпратен след Фодън удари високото подаване на Бернардо Силва, а настоящият голмайстор на Висшата лига Хааланд изви топката от 20 ярда, за да предизвика бурни аплодисменти от феновете на домакините.

Феновете на Борнемут бяха почти на крака, празнувайки 60 секунди по-късно когато Андони Ираола наблюдаваше как неговият отбор отваря врати за левия бек Милош Керкез, който тества Едерсон с потапящо усилие.

Шансовете останаха минимални с главната точка на възпламеняване през първото полувреме, мощният удар на Адам Смит срещу Матеус Нунес докато Фодън не продължи изключителния си месец с откриване на 24-та минута.